امروز:دی ۲۶, ۱۳۹۹

موهای چرب و ترفند رهایی از آن؛ قسمت دوم

در مقاله قبلی تحت عنوان موهای چرب و ترفند رهایی از آن؛ قسمت اول، به چند نمونه از روش‌های رهایی از موهای چرب اشاره کردیم. حال در این مقاله به ادامه گفته‌هایمان می‌پردازیم.

۶٫ جوش شیرین

جوش شیرین و تاثیر آن بر موهای چرب

جوش شیرین می‌تواند به عنوان یک شامپوی خشک عالی عمل کند و چربی موهای شما را به خود جذب کند

مواد لازم:

 • جوش شیرین به مقدار کافی

مقداری جوش شیرین روی موهای خود بریزید و با شانه آن را پخش کنید. یا اینکه کمی جوش شیری را با کمی آب مخلوط کرده و به موهای خیس خود بمالید، با انجام دادن ۲ بار در هفته می‌توانید حجم چربی موهای خود را کم کنید.

جوش شیرین می‌تواند به عنوان یک شامپوی خشک عالی عمل کند و چربی موهای شما را به خود جذب کند. طبیعت اسیدی جوش شیرین باعث می‌شود pH موجود در موهای شما تنظیم شود و چربی‌های اضافی موهایتان کم شوند.

۷٫ چای سبز

چای سبز و تاثیر آن بر موهای چرب

چای سبز به نرمی موهای شما نیز کمک می‌کند

مواد لازم:

 • نصف لیوان چای سبز
 • یک لیوان آب

طرز تهیه:

آب و چای را با هم مخلوط کنید و بجوشانید. پس از آن بگذارید محلول بدست آمده خنک شود و سپس آن را روی موهای خود قرار دهید. پس از گذشت ۴۰-۴۵ دقیقه موهای خود را با آب سرد بشویید. این کار را هفته‌ای ۱ بار انجام دهید..

حضور پولیفنول ها در چای سبز باعث می‌شود این ماده یکی از اساسی‌ترین مواد برای سلامت مو و پوست سر شما باشد. سوای این مساله چای سبز به نرمی موهای شما نیز کمک می‌کند.

۸٫ روغن آرگان

روغن آرگان و تاثیر آن بر موهای چرب

ماساژ دادن روغن آرگان در مو و پوست سرتان موجب افزایش گردش خون در سرتان می‌شود

مواد لازم:

 • روغن آرگان
 • حوله

مقداری روغت خالص آرگان را به موهای خود بمالید. سپس موهایتان را داخل حوله بپیچید. حدود یک ساعت به روغن روی موهایتان فرصت دهید و سپس موهایتان را با شامپویی ملایم بشویید. این کار را هفته ای ۱ تا ۲ بار انجام دهید.

ماساژ دادن روغن آرگان در مو و پوست سرتان موجب افزایش گردش خون در سرتان می‌شود این مساله در سلامت موهایتان تاثیر بسزایی دارد.

۹٫ پودر کاکائو

پودر کاکائو و تاثیر آن بر موهای چرب

پودر کاکائو یکی از بهترین شامپوهای خشک موجود است

مواد لازم:

 • ۱ قاشق چایخوری پودر کاکائو

 

مقداری پودر کاکائو روی موهایتان بپاشید سپس شانه کنید. اگر موهایتان روشن است از پودر پیکانریشه استفاده کنید. هر وقت که زمان شامپو زدن و شستن موهایتان را ندارید می‌توانید از این روش براش شستن موهایتان استفاده کنید.

پودر کاکائو یکی از بهترین شامپوهای خشک موجود است، مخصوصا اگر موهایی تیره داشته باشید. استفاده از این ماده موجب جذب چربی های اضافه مو شده و حالتی نرم و درخشان به موهای شما می‌بخشد.

۱۰٫ زرده تخم مرغ و اثر آن بر موهای چرب

زرده تخم مرغ و تاثیر آن بر موهای چرب

زرده تخم مرغ می‌تواند در تنظیم کردن میزان چربی ساقه‌‎های موی شما به شما کمک شایانی بکند

مواد لازم:

 • زرده تخم مرغ
 • ۱ قاشق چایخوری آب لیمو

طرز تهیه:

زرده تخم مرغ و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را به موی تازه شسته شده خود بمالید و پس از ۴۵ دقیقه با آب سرد بشویید.

زرده تخم مرغ که سرشار از اسیدهای چرب و مواد مغذی مو است می‌تواند در تنظیم کردن میزان چربی ساقه‌‎های موی شما به شما کمک شایانی بکند.

۱۱٫ تاثیرات آب لیمو روی موهای چرب

آل لیمو و تاثیر آن بر موهای چرب

آب لیمو تصفیه کننده طبیعی است

مواد لازم:

 • ۲ عدد لیمو
 • ۲ لیوان آب بدون کلر

طرز تهیه:

آب لیموی تازه را با آب به خوبی مخلوط کنید و مخلوط را در فریز قرار دهید. پس از هر دفعه شستن موهایتان از این مخلوط روی موهای خشکتان استفاده کنید و پس از ده دقیقه بشویید. هر چند وقت یکبار این کار را تکرار کنید تا تاثیر خود را روی موهای چربتان بگذارد.

آب لیمو که تصفیه کننده طبیعی است، پس از شست و شوی موهایتان تمام مواد شیمیایی را از موهای شما می‌راند که دلیل اصلی چرب شدن موی شما است.

۱۲٫ روغن جوجوبا

روغن جوجوبا و تاثیر آن بر موهای چرب

روغن جوجوبا می‌تواند جلوی ترشح چربی اضافه توسط پوست سرتان را بگیرد.

مواد لازم:

مقداری از این روغن را روی موهایتان بمالید و پس از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه با یک شامپوی ملایم موهایتان را بشویید. این کار را هفته‌ای ۱ بار انجام دهید.

روغن جوجوبا می‌تواند به عنوان تنظیم کننده چربی پوست سر شما عمل کند و جلوی ترشح چربی اضافه توسط پوست سرتان را بگیرد.

۱۳٫ موهای چرب و جوی دو سر

جوی دو سر و تاثیر آن بر موهای چرب

جوی دو سر برای جذب چربی موجود در پوست سر مفید است.

مواد لازم:

 • جوی دو سر پخته شده

طرز تهیه:

مقداری جوی دو سر پخته شده را بکوبید و پودر بدست آمده را روی موهایتان بپاشید، سپس بعد از گذشتن ۲۰ دقیقه موهایتان را بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

جوی دو سر برای مو فواید زیادی دارید که جذب چربی موجود در پوست سر تنها یکی از این موارد است.

۱۴٫ استفاده از ویتامین‌ها برای رهایی از موهای چرب

ویتامین و تاثیر آن بر موهای چرب

ویتامین بی، تاثیر بسیار زیادی در چربی و کنترل چربی موجود در مو دارد

ویتامین‌ها، مخصوصا ویتامین بی، تاثیر بسیار زیادی در چربی و کنترل چربی موجود در مو دارد، ویتامین‌های خانواده بی مانند ویتامین بی ۲ یا ویتامین بی ۶ می‌توانند در روند چربی سازی پوست دخالت کرده و آن را کنترل کنند. بنابراین برای رها شدن از پوست و موهای چرب از آنها در رژیم غذایی خود استفاده کنید. غذاهایی مانند تخم مرغ، لبنیات و گوشت سفید سرشار از ویتامین بی هستند.

۱۵٫ ماسک موی ماست درمان موهای چرب

ماسک موی ماست و تاثیر آن بر موهای چرب

ماسک موی ماست یکی از بهترین راه‌های برای خلاص شدن از چربی مو است

مواد لازم:

 • نصف لیوان ماست
 • ۲ قاشق چای خوری آب لیمو
 • ۱ قاشق جوش شیرین

طرز تهیه:

مواد بالا را با هم مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید، خمیر به دست آمده را روی موهای خود بگذارید، به طوری که پوست سرتان نیز با آن تماس داشته باشد. سرتان را با حوله بپوشانید و اجازه بدهید ماسک مو تا ۳۰ دقیقه روی سرتان مانده و کارش را انجام دهد سپس مویتان را با آب بشویید. این کار را بیشتر از هفته‌ای یک بار انجام ندهید.

ماسک موی ماست یکی از بهترین راه‌های برای خلاص شدن از چربی مو است. این ماسک مقوی موی شما را از مواد لازم سیر می‌کند و pH موی شما را تنظیم می‌کند.

۱۶٫ حنا برطرف کننده موهای چرب

جنا و تاثیر آن بر موهای چرب

حنا تمام چربی های اضافه سر شما را به خود جذب می‌کند

مواد لازم:

 • نصف لیوان حنا
 • سفیده تخم مرغ ۱ عدد
 • ۲ قاشق روغن نارگیل

طرز تهیه:

حنا و سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و در نهایت روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. خمیر بدست آمده را روی موهایتان گذاشته و پس از یک ساعت بشویید. این کار را هروقت حس کردید موهایتان چرب شده است انجام دهید.

حنا که یکی از مقوی‌ترین مواد برای مو است تمام چربی های اضافه سر شما را به خود جذب می‌کند و در اصل حتی کمی موهای شما را خشک می‌کند، اما موهای خیلی چرب می‌توانند از این ویژگی حنا بیشترین سود را ببرند.

 

راه‌هایی که بالا معرفی کردیم، راه حل‌های خانگی برای رهایی از موهای چرب است، از شنیدن نظرات شما خوشحال می‌شویم، شما چگونه از موهای چرب خود در خانه خلاص می‌شوید؟

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *