امروز:آذر ۱۳, ۱۳۹۹

بستن مو با روسری: ۵ راه شگفت انگیز و ساده

یکی از چیزهایی که با گذشت زمان هنوز هم در مد و آرایش مو به کار می‌رود و طرفداران زیادی دارد، روسری است. مثلا می‌توانید آن را دور گردن بپیچید، به موهای خود گره بزنید، روی کیف آویزان کنید و یا آن را دور سر خود ببندید. با ما همراه باشید تا ۵ راه شگفت انگیز برای بستن مو با روسری به شما معرفی کنیم.

۱٫ موی نیمه با گره روسری

در این سبک موها به صورت نیمه از بالای سر جدا می‌شود. سپس آن را مانند دم خرگوش جمع کرده و با استفاده از یک کش سر آن را ببندید. در انتها با یک روسری روی کش را پوشانده و به صورت کراواتی آن را گره بزنید. اگر شما هم به سبک بوهو (boho) که یک سبک شلخته و در اصطلاح کولی وار است علاقه دارید، می‌توانید به جای شانه از انگشتان دست برای جدا کردن و بستن مو استفاده کنید.

موی بسته شده با روسری به صورت نیمه با گره

۲٫ بستن مو با روسری در بالای سر

یکی از مدل‌های پرطرفدار و فوق‌العاده پرکاربرد برای بستن مو گره زدن آن در بالای سر است. از این سبک می‌توان در مهمانی دوستانه، کار و در خانه پیروی کرد. گره زدن روسری بر روی این مدل مو باعث می‌شود ظاهر شیک تری پیدا کند. موهایتان را بنا به سلیقه خود با شانه یا دست به صورت دم اسبی در وسط جع کنید. سپس آن را با یک کش مانند دم خرگوش ببندید. در آخر روسری را بر روی کش سر گره بزنید.

اگر می‌خواهید موهایتان خیلی مرتب و صاف به نظر نرسد، می‌توانید قبل از بستن مو با روسری کمی با دست موها را از کش بیرون کشیده تا نامرتب و تا حدودی آویزان شود. سپس روسری را بر روی پایه مو (جایی که کش قرار دارد) محکم ببندید.

دو عکس از بستن مو با روسری در بالای سر

۳٫ دم اسبی پایین

یکی از ساده‌ترین و در عین حال خیره‌کننده‌ترین مدل‌های بستن مو با روسری مدل دم اسبی پایین هست. در این روش ساده بهتر است که ابتدا با استفاده از وسایل فر کننده مو کمی به موهایتان حالت بدهید تا پرحجم‌تر شود. با استفاده از انگشتان دست خود موهایتان را به صورت دم اسبی جمع کنید و با کش ببندید.

دو نمونه از بستن مو با روسری دم اسبی پایین

روش بستن مو با روسری به روش دم اسبی

حالا نوبت به بستن مو با روسری می‌رسد. ابتدا روسری را به صورت نواری درآورید و وسط آن را در زیر مویی که دم اسبی بسته‌اید قرار دهید. سپس دنباله روسری را از دو طرف در جهت عکس یکدیگر دور مو بپیچانید. در آخر نیز آنها را روی مو گره بزنید و در طرفین آن رها کنید.

۴٫ مدل موی دم خرگوشی با یک باندانای چین دار

باندانا یک تکه پارچه کشی چین دار و دو لایه است که از فرهنگ هند و کلمه bhando سرچشمه گرفته است. در این مدل مو شما هم می‌توانید با یک روسری موی خود را ببندید و هم از باندانا استفاده کنید؛ که البته مدتی است که این سبک بستن مو مورد توجه قرار گرفته و انواع باندانا در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیبا عرضه شده‌اند. شما به راحتی می‌توانید از اینها برای ست کردن با لباسهایتان استفاده کنید.

بستن مو با روسری به مدل موی خرگوشی با باندانای چین دار

استفاده از روسری به جای باندانا

اگر می‌خواهید به جای این پارچه‌های کشی از روسری استفاده کنید ابتدا موهایتان را به صورت دم خرگوشی با کش ببندید و بگذارید انتهای مو در بالای سر آزاد و رها قرار بگیرد. البته قبل از هرکاری موهایتان را با شانه صاف و مرتب کنید. حالا روسری را مانند یک باند تا بزنید و وسط این نوار را در زیر موها درست در پشت سر قرار دهید. دو طرف روسری را از هر دو سمت به بالای سر هدایت کرده و طرفین آن را بچرخانید و در پشت سر گره بزنید.

استفاده از روسری به جای باندانا

۵٫ انواع بافت مو با روسری

 

بافت و گره مو به شکل گل رز

در این سبک بستن مو با روسری به یک کش سر باریک، سنجاق مو و روسری نیاز هست. مقداری از موها را از قسمت جلوی سر جدا کرده و به ۳ قسمت تقسیم کنید. روسری را به شکل نواری در زیر آن قرار داده و با گیره به بخش‌های جانبی مو وصل کنید. سپس شروع به بافتن مو کنید و تا انتهای آن ادامه دهید. اگر موهای شما از روسری بلندتر است نگران نباشید؛ اتفاقا در این صورت گل رز شما بسیار زیباتر خواهد شد.

در آخر انتهای مو را با کش ببندید و آن را بپیچانید تا به شکل گل رز درآید. سپس با سنجاق مو آن را در جای خود محکم کنید.

بستن مو با روسری به روش بافت مو به شکل گل رز

بستن مو با روسری و ترکیب آن با مدل دم خرگوشی

یکی از مرسوم‌ترین مدل‌های موی اسپرت همین بافت ترکیبی است. این سبک در کشورها و شهرهای نزدیک به دریا بسیار مورد توجه است. حتما در برخی فیلم‌ها هم دیده‌اید که زنان ساحل نشین و قایق سوار با این مدل موی بافت ظاهر می‌شوند. به همین دلیل به آن، مدل موی دریایی می‌گویند.

بستن مو با روسری به مدل دم خرگوشی با روسری

بافت پری دریایی با روسری

بافت مو به تنهایی نیز شیک به نظر می‌رسد اما اضافه کردن روسری به آن باعث زنانه‌تر شدنش می‌شود. اگر این مدل مو را با یک لباس زنانه ست کنید بسیار زیبا و دلربا خواهید شد. این مدل بافت به مدل پری دریایی معروف است. برای انجام بافت پری دریایی بخشی از وسط مو را جدا کنید و آن را با موهای اطراف سر ترکیب کرده و ببافید. البته قسمت‌هایی را نیز به صورت نواری از لا به لای مو جدا کرده و بگذارید آزاد باشد. در انتها نیز روسری را به آن گره بزنید و بگذارید دنباله آن آزاد باشد.

بستن مو با روسری بافت پری دریایی با روسری

بستن مو با روسری با بافت ساده

در انتها یک مدل بسیار ساده و البته زیبا از بستن مو با روسری به شما معرفی می‌کنیم. در صورتی که موهای کم پشتی دارید برای حجیم نشان دادن آن این مدل بافت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. موهای خود را به ۳ بخش تقسیم کنید. روسری را به شکل نواری درآورده و دور قسمت میانی بپیچید. دنباله‌های روسری را با موهای میانی ترکیب کرده و شروع به بافتن کنید. پس از اتمام بافت آن را با کش ببندید. برای اینکه کش سر دیده نشود می‌توانید با انتهای روسری روی آن را بپوشانید.

بستن مو با روسری به روش بافت ساده با استفاده از روسری

 

اگر از این مقاله خوشتان آمد، میتوانید ۱۳ رنگ موی فانتزی تابستانی را نیز در بلاگ آذینرو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *