امروز:آذر ۱۳, ۱۳۹۹

ماسک های ورقه ای و نکاتی که باید درباره آن ها بدانید

یکی از ترندهای اخیر در حوزه مراقبت های پوستی، ماسک های ورقه ای هستند. این ماسک ها امروزه از محبوبیت بالایی برخوردارند. و استفاده از ان ها خیلی در شبکه های اجتماعی رایج شده.

ماسک های ورقه ای
ماسک ورقه ای

ماسک ورقه ای چیست؟

همانطور که از اسمش پیداست، ماسک های ورقه ای، یک ورقه با سوراخ هایی برای چشم ها، بینی و لب ها هستند. ماسک را روی صورت خود می گذارید و بعد از بیست دقیقه برمی دارید و دور می اندازیدش. ماسک های ورقه ای برای انواع پوست موجود هستند. این ماسک ها می توانند پوست های کدر را روشن کنند، جوش ها را از بین ببرند و همچنین خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست های خشک دارند. همه این ها بستگی به این دارند که چه نوع ماسکی را انتخاب کنید.

چطور از ماسک ورقه ای استفاده کنم؟

استفاده از این ماسک به کره جنوبی برمی گردد. زن ها و مردهای کره ای زمان زیادی را برای مراقبت از پوست خود صرف می کنند. بنابرای استفاده از ماسک یک امر کاملا روتین در زندگی آن هاست. بسیاری از مردم ماسک های ورقه ای را یک بار در هفته استفاده می کنند، اما موج جدیدی راه افتاده که استفاده آن ها را به یک بار یا حتی دو بار در روز رسانده است. به هر حال استفاده از آن ها حتی یک بار در هفته تاثیر قابل توجهی بر زیبایی پوست صورت شما دارد. قبل از استفاده از ماسک ورقه ای از خودتان بپرسید: الان پوست من به چه چیز احتیاج دارد؟ سپس ماسکی را انتخاب کنید که ترکیب مناسب با نوع پوست شما را داشته باشد.

در ضمن، هیچ اهمیتی ندارد که چه وقتی از شبانه روز از این نوع ماس ها استفاده می کنید. هر زمانی از صبح، ظهر یا شب که راحت هستید ماسک را بر روی پوست خود بگذارید. 

ماسک های ورقه ای چطور بیشترین تاثیر را می گذارند؟

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، موارد زیر را رعایت کنید:

  • قبل از هر چیز صورت خود را بشویید. استفاده از ماسک های حاوی سرم روی پوست کثیف اشتباه  ترین مار است. در صورت کثیف بودن پوست صورت، هیچ فایده ای از ماسک نمی برید.
  • هرگز ماسک را بیشتر از ۲۰ دقیقه روی صورت خود نگذارید. این کار به پوست آسیب می رساند. همیشه قبل از استفاده از ماسک، دستور العمل روی آن را بخوانید. حتی گاهی لازم است طبق دستورالعمل، کمتر از ۲۰ دقیقه ماسک را از روی صورت خود بردارید.
  • هرگز بعد از برداشتن ماسک، صورت خود را نشویید. با سرم باقیمانده از ماسک به آرامی صورت خود را ماساژ دهید تا سرم کاملا جذب پوستتان شود. در نهایت می توانید کرم مرطوب کننده هم استفاده کنید.
  • اگر در طول روشنایی روز از ماسک استفاده می کنید، بعد از اتمام کار ضد آفتاب بزنید.

 

دانلود اپلیکیشن آذینرو

آذینرو را در اینستاگرام دنبال کنید 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *