امروز:آبان ۱, ۱۳۹۹

سایه چشم های مناسب برای شما

انتخاب سایه چشم مناسب شاید یکی از بخش‌های نسبتا دلهره‌آور آرایش چشم باشد، به خصوص اگر چشمانی با رنگ آبی روشن دارید. اینکه چشمان شما چه رنگیست یا حالت چشمتان چگونه است تاثیر زیادی روی انتخاب رنگ و مدل سایه خواهد گذاشت. اگر چشمان قهوه‌ای دارید که خوش شانسید! چون تقریبا همه رنگ سایه چشمی برای شما مناسب است. سایه مناسب می‌تواند چهره شما را بسیار جذاب‌تر نشان دهد.

با آذینرو همراه باشید.

بهترین آرایش چشم برای چشم‌های سبز و آبی

 ۱٫ سایه چشم بنفش

چشم‌های سبز آبی با هر سایه‌ای از طیف رنگ بنفش زیبا می‌شوند. بنابراین می‌توانید با انتخاب یک رنگ بنفش تیره و جسورانه برای گوشه‌های چشم و یک بنفش روشن، سبک و عاشقانه در مرکز چشم جلوه‌ای زیبا ایجاد کنید. ترکیب این دو رنگ و گرمای آنها باعث می‌شود چشمانی کشیده‌تر داشته باشید.

نمونه سایه چشم بنفش۲٫ سایه چشم صورتی

خانم‌ها اگر به دنبال لطافت و ظرافت چشمان خود می‌گردید از سایه صورتی استفاده کنید. حالت چشمان سبز آبی شما عمیق‌تر می‌شود اگر از رنگ‌های صورتی  استفاده کنید. به شرطی که آنها را به زیبایی و بدون نقص با یکدیگر ترکیب کنید. برای تاثیرگذاری بهتر این سایه مقداری رنگ صورتی را به صورت ضربه‌ای به بخش بالایی پلک بزنید و آن را با یک رنگ تیره تر و یا دودی ترکیب کنید.

۳٫ سایه چشم آبی؛ یک انتخاب جسورانه

انتخاب رنگ آبی به عنوان سایه آن هم برای چشمان سبز آبی کمی جسورانه به نظر می‌رسد! اما نترسید، استفاده از این رنگ چشم‌های شما را برجسته‌تر و گیراتر خواهد کرد. شما می‌توانید بر خلاف قاعده از رنگ آبی برای آرایش چشم خود استفاده کنید به شرطی که به خوبی آنها را با هم ترکیب کنید. یک آبی تیره را در مرکز چشم اعمال کنید و با یک رنگ روشن‌تر در اطراف چشم بازی کنید. در صورتی که از ترکیب دو بافت مختلف درخشان (شاین) و مات استفاده کنید نتیجه فوق‌العاده خواهد بود.

نمونه سایه چشم آبی رنگ۴٫ رنگ بوردو (قرمز تیره یا جگری)

اگر شما هنوز به سبک‌های قدیمی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد ما به شما رنگ بوردو است. رنگ جذاب و جسورانه بوردو گرمی خاصی به چشمان رنگی شما می‌بخشد و ظاهری لطیف و مهربان ایجاد می‌کند. رنگ بوردو تقریبا نزدیک به رنگ قهوه‌ای است اما نه به تیرگی آن.

نمونه رنگ سایه چشم قرمز تیره یا جگری۵٫ سایه چشم قهوه‌ای

سادگی همیشه زیباست. بنابراین برای ایجاد ظاهری متنوع می‌توانید از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. سایه‌ای از ترکیب رنگ‌های روشن و تیره قهوه‌ای. قهوه‌ای می‌تواند چهره شما را پر رنگ و لعاب نشان دهد اما همچنان زیباست و به نظر زیاد و غلیظ نیست. این نوع سایه چشم را با حداقل آرایش استفاده کنید.

۶٫ سایه چشم شاه‌توتی

برای گیرایی بیشتر چشم‌های سبز آبی رنگ شاه‌توتی با ترکیبی از دودی بسیار خاص خواهد بود. انتخاب یک رنگ قرمز زغال اخته‌ای برای بخش‌های داخلی پلک و ترکیب آن با سایه دودی در ادامه و انتهای پلک می‌تواند به درخشش چشمان رنگی شما کمک کند.

نمونه رنگ سایه چشم شاه توتی

بهترین آرایش چشم برای چشم‌های قهوه‌ای

۱٫ سایه چشم آلویی

سایه چشم آلویی چشم‌های قهوه‌ای تیره را به خوبی کامل می‌کند. این رنگ برای پاییز بسیار مناسب است و با لباس خردلی و شلوار جین ست کاملا زیبایی را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید از یک سایه چشم قهوه‌ای در خط پلک استفاده کنید و سایه آلویی را در جلو و وسط پلک بمالید. سپس آن را با یک بنفش تیره که در انتهای پلک می‌زنید به خوبی ترکیب کنید.

نمونه سایه چشم آلویی ۲٫ سبز تیره

سبز تیره نیز برای چشم‌های قهوه‌ای تیره انتخاب مناسبی است. سایه سبز تیره چه مات و چه براق بسیار مسحور کننده است. اگر می‌خواهید از این رنگ در طول روز استفاده کنید بهتر است که مات باشد. اما برای مهمانی‌های شبانه حتما از رنگ درخشان استفاده کنید. برای استفاده از این رنگ در آرایش چشم به رنگ‌های قهوه‌ای گرم و مشکی هم نیاز دارید. در خط پلک از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید و سایه سبز را در سراسر پلکتان پخش کنید. سپس مقداری از سایه مشکی را در گوشه بیرونی چشم بمالید.

نمونه سایه چشم سبز تیره۳٫ خاکستری

اگر به دنبال یک رنگ ملایم‌تر نسبت به مشکی هستید، خاکستری کاملا مناسب است. برای ایجاد یک آرایش چشم تیره و در عین حال ظریف، خاکستری بهترین گزینه می‌باشد. باز هم برای این آرایش به رنگ قهوه‌ای ملایم در کنار خاکستری نیاز دارید. از قهوه‌ای ملایم در خط پلک استفاده کنید و خاکستری را بر روی پلک بمالید. برای تکمیل این آرایش چشم می‌توانید از خط چشم نقره‌ای در زیر خط چشم مشکی استفاده نمایید.

۴٫ طلایی

سایه چشم طلایی و مشکی یک ترکیب عالی است. رنگ طلایی تضاد خوبی با تیرگی مشکی دارد. دلیل مناسب بودن سایه طلایی برای چشمان قهوه‌ای این است که رنگدانه‌های چشم را بیشتر نمایش می‌دهد و آن را جذاب‌تر و درخشان‌تر می‌کند. مقداری سایه چشم قهوه‌ای را در خط پلک بمالید و آن را کمی به سمت استخوان ابرو ببرید. مقداری سایه مشکی را در انتهای پلک و سایه طلایی را در داخل و سایر قسمت‌ها بمالید و به خوبی با هم ترکیب کنید.

نمونه سایه چشم طلایی۵٫ بنفش

رنگ بنفش به خودی خود رنگ دوست داشتنی می‌باشد. استفاده از این رنگ در آرایش چشم باعث می‌شود که چشمان قهوه‌ای روشن‌تر به نظر برسند. رنگ بنفش برای مناسبت‌های خاص و یا مهمانی‌های شبانه آخر هفته فوق‌العاده است. از یک سایه قهوه‌ای ملایم و تیره به عنوان رنگ پایه استفاده کنید. سایه بنفش را روی تمام پلک زده و کاملا مخلوط کنید. سایه مشکی را در گوشه بیرونی و خط مژه پایینی بمالید تا هاله‌ای دودی ایجاد شود.

نمونه سایه چشم بنفش۶٫ سایه چشم برنز

سایه برنز یک انتخاب عالی برای آرایش چشم‌های قهوه‌ای روشن است. سایه برنز برای مهمانی‌ها و شب مناسب است. همچنین در فصل تابستان استفاده از این رنگ پیشنهاد می‌شود؛ زیرا رنگ برنز نشانگر گرمای هوا می‌باشد. از یک سایه قهوه‌ای به عنوان پایه در خط پلک و استخوان ابرو استفاده کنید. سپس سایه قهوه‌ای تیره را در انتهای چشم و خط پلک بمالید تا به آرایش چشم خود عمق دهید. در انتها سایه برنز را روی پلک بزنید و به خوبی با سایر رنگ‌ها ترکیب کنید.

۷٫ سایه چشم رزگلد

اگر می‌خواهید چشمان قهوه‌ای شما روشن‌تر و درشت‌تر دیده شود سایه رزگلد به خوبی این کار را برای شما انجام می‌دهد. رنگ رزگلد یک رنگ خنثی است که می‌توانید در هر مناسبت و هر زمانی از آن استفاده کنید. با استفاده از رنگ قهوه‌ای در خط پلک، سایه ارغوانی در گوشه بیرونی چشم و سایه رزگلد در گوشه داخلی و روی پلک می‌توان به آرایش چشم ایده‌آل رسید.

نمونه سایه چشم رزگلد۸٫ خاکستری مایل به بنفش

رنگ خاکستری مایل به بنفش یک رنگ سرد است که برای چشم‌های قهوه‌ای روشن بسیار مناسب است. این رنگ را می‌توان بنا به مناسبتی که می‌خواهید شرکت کنید تیره یا روشن انتخاب کنید. اگر این رنگ را در پالت سایه خود دارید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای، سفید نقره‌ای و بنفش پر زرق و برق (شاین) آن را ایجاد کنید.

نمونه سایه چشم خاکستری مایل به بنفش۹٫ قهوه‌ای روشن

در آخر پیشنهاد ما برای یک آرایش چشم ملایم و مناسب روزمره رنگ قهوه‌ای روشن است. سایه قهوه‌ای روشن چشم‌های قهوه‌ای را تکمیل می‌کند و بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.

 

نکته پایانی این است که تمام رنگ‌های چشم زیبا هستند و ما فقط نکاتی را برای زیباتر شدن آنها بیان کردیم.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *