امروز:آبان ۱, ۱۳۹۹

آرایش عروس: نکاتی مهم برای زیبایی بیشتر

هدف هر دختر خانمی این است که در عروسی خود ایده‌آل‌ترین ظاهر را داشته باشد. این موارد شامل لباس عروس، مدل مو، میکاپ عروس یا گریمی است که در طول روز و تا آخر جشن کیفیت مطلوبی داشته باشد. ما در این مقاله سعی کردیم نکات مهم برای زیبایی بیشتر آرایش عروس را بیان کنیم تا دغدغه شما خانم‌های عزیز را در روز عروسی کم کنیم. با آذینرو همراه باشید.

آرایش عروس مناسب دغدغه هر دختری است

انتخاب سالن زیبایی و آرایشگر خود

این مرحله اولین و تقریبا مهم ترین بخش زیبایی شما برای شب عروسی است. با انتخاب دقیق سالن زیبایی و آرایشگر بار استرس زیادی از روی دوشتان برداشته می‌شود. همچنین برای انتخاب سبک میکاپ عروس و مدل مو می‌توانید از مشورت‌های آرایشگر خود کمک بگیرید تا در این شب خاطره‌انگیز زندگیتان بدرخشید.

 

عوامل تاثیرگذار در انتخاب سالن آرایشی برای آرایش عروس

عوامل موثر در انتخاب سالن آرایشی شامل خدمات ارائه شده در پکیج عروس، قیمت‌های سالن، نمونه‌کارهای مجموعه و مسیر سالن تا محل برگذاری جشن می‌شود. پس از کاندید چند سالن زیبایی موارد ذکر شده و مخصوصا ویژگی‌های پکیج عروس آنها را به دقت با هم مقایسه کنید.

 

تست آرایش عروس قبل از روز عروسی

حتما شما هم قبل از جشنتان بسیاری از مدل‌های آرایش عروس را بررسی می‌کنید. اول از همه باید بدانید که چه سبک میکاپی را می‌پسندید. اگر بین دو یا چند گزینه متفاوت تردید دارید، حتما با آرایشگر خود مشورت کنید و قبل از عروسی یک روز را به تست میکاپ اختصاص دهید.

عروسی آرایش شده و زیبا

انواع میکاپ و تفاوت آن با گریم

اگر هنوز تفاوت میکاپ و گریم را نمی‌دانید یا اطلاعات دقیقی درباره انواع میکاپ ندارید، به طور خلاصه آن را برایتان توضیح می‌دهیم.
در حقیقت میکاپ آرایشی است که بر زیبایی‌های چهره شما تاکید می‌کند و آنها را برجسته‌تر می‌نماید. اما گریم عیوب صورت را برطرف کرده و یک آرایش ملایم و طبیعی محسوب می‌شود. میکاپ انواع مختلفی دارد که در حالت کلی به سه دسته تقسیم می‌شود:

میکاپ لایت

این سبک از میکاپ یک سبک اروپایی است که یک آرایش ملایم بوده و اصلا غلیظ نیست. معمولا از رنگ‌های مات در میکاپ لایت استفاده می‌شود.

میکاپ مدیوم

میکاپ مدیوم کمی از لایت غلیظ تر است. در این سبک از رنگ‌های کمی تیره‌تر استفاده می‌شود اما همچنان مات است.

میکاپ غلیظ

در این سبک از رنگ‌های تیره و درخشان استفاده می‌شود. این رنگ‌های تیره معمولا در رژ لب، سایه و گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آرایش غلیظ عروس

استفاده از لباس سفید و یا همرنگ با لباس عروسی در روز تست

در روز تست میکاپ حتما لباسی را انتخاب کنید که همرنگ لباس روز عروسیتان باشد. معمولا بیشتر افراد رنگ سفید را انتخاب می‌کنند اما افراد خاص پسندی هم هستند که از رنگ‌های دیگری نیز استفاده می‌کنند. بعد از تست میکاپ از خودتان عکس بگیرید. از حالات مختلف و ترجیحا در نور طبیعی آفتاب و نور اتاق به طوری که لباستان هم دیده شود.

 

انتخاب نهایی سبک آرایش عروس

پس از تست سبک‌های مختلف میکاپ، برای رسیدن به یک نتیجه نهایی بهتر است که عوامل دیگری را نیز در انتخابتان مد نظر قرار دهید. عواملی مانند مدل لباس عروس، مدل آرایش مو و رنگ مو، فرم صورت، قیمت آرایش عروس، رسومات خاص خانواده و البته نظر همسرتان در مورد میکاپ. قطعا این شب بزرگ متعلق به هر دوی شماست.

 

رعایت تضاد رنگ میکاپ با آرایش عروس

این نکته را مد نظر داشته باشید که رنگ میکاپ عروس نباید خیلی بی رنگ و روح باشد. سعی کنید خیلی از رنگ‌های مات روشن استفاده نکنید و یک تضاد زیبا با رنگ لباس عروستان داشته باشید. این موضوع را فراموش نکنید که قرار است آرایش کل روز روی صورت شما باشد و ممکن است به دلایل مختلف کمرنگ شود.

 

محو کردن تفاوت رنگی صورت و بدن در آرایش عروس

سعی کنید تفاوت رنگ صورت و بدنتان زیاد نباشد. چون در این صورت هرچقدر هم که تلاش کنید نمی‌توان رنگ آنها را یکدست کرد. تفاوت اندک در حد چند درجه رنگ را می‌توان با کرم‌ها و مواد مرغوب از بین برد و محو کرد.

موهای آرایش شده یک عروس

اضافه کردن موی مصنوعی ممنوع

هرگز برای حجم دادن به موهایتان از موهای مصنوعی استفاده نکنید. شاید این موها در حالت عادی زیبا باشد و از لحاظ رنگی خورند خوبی با موهایتان داشته باشد اما زیر نور فلاش تفاوت رنگ آنها کاملا مشخص می‌شود. مگر در مواردی که واقعا نیاز به این کار باشد و آرایشگر تشخیص دهد که اضافه کردن مو نیاز است.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *